Genel15 Aralık 2019by Paykasa Satıcısı0Paykasa Sanal Mı Gerçek Mi?

Paykasa Sanal Mı Gerçek Mi?

E-Ticaret’in yoğun kullanıldığı ülkelerin başını çeken Türkiye, Paykasa kullanımını da uzun süredir tecrübe ediyor. Birçok insanın güvenli ödeme yöntemi olarak kullandığı bu E-Pin kod ya da sanal para modeli, sizleri gerçek kredi kartı, hesap kartı ya da banka hesabını doğrudan kullanmak yerine, bir sanal ödeme sistemini devreye sokarak, riskleri bertaraf eden bir model.

Paykasa Sanal Kart Mı?

Paykasa, tamamen sanal bir kart modeli olup, tıpkı gerçek kredi kartları gibi 16 haneli rakam ve harflerden oluşuyor. Gerçek kartlardan farkı, bu 16 hanenin içerisinde bulundurulan harfler. İngiltere’de bulunan bir yazılım firması tarafından kodlanan ve piyasaya kullanımı için dağıtılan bu kodlar, alım satım yaparak kod dağıtımı gerçekleştiren aracı kurumlar tarafından satılıyor. Yani bayilikleri var.

Bu kartı kullanmak isteyen bireylerin, genellikle kredi kartı olmayan ya da olsa dahi kendi kredi kartları yerine internette daha güvenilir bir alışveriş deneyimi yaşamak adına Paykasa kullandığı biliniyor. ‘Paykasa sanal mı gerçek mi?‘ sorusunun cevabı ise bu kartın tamamen sanal bir E-pin kodu şeklinde fiziki olmayan bir yapısı bulunduğudur. Bu 16 haneli sanal kart sayesinde internette kendi şahsi banka ve kart bilgilerinizi kullanmadan tamamen güvenilir alışveriş imkanı yakalayabilir, kendinizi hiç olmadığı kadar güvende hissedebilirsiniz.

E-Pin Ne Demek?

E-Pin bir kısaltmadır. Bu kısaltmanın açılımı ise Electronic Personal Identification Number olarak bilinmektedir. Türkçe karşılığı ‘Kişisel Elektronik Kimlik Numarası’ olan bu kod, sanal bir ödeme kimliğini ifade eder. Yapısı 123X-ABC4-234Y-EL12 şeklinde bir kredi kartı görüntüsü oluşturan ama aslında öyle olmayan bir kod biçimidir.

E-Pin, genellikle online oyun oynayan bireylerin, oyun içerisinde gerçek para ile bir şeyler satın alması amacı ile kullanılan sanal kod olarak tanımlanabilir. Diğer yandan, bazı E-Pin kodları, gerçek para kullanımı ile alışveriş imkanı da sağlamaktadır. Bunun örneği ise Paykasa’dır. Paykasa ile internette yer alan alışveriş sitelerinde alışveriş deneyimi de yaşayabilirsiniz.

Paykasa Pahalı Mı?

Paykasa başlı başına bir kart değildir. Bu sanal kart, size yüklemek istediğiniz tutar karşılığı ile birlikte satılır.

Paykasa Fiyatları aşağıda yer almaktadır.

  • 10 Euro
  • 15 Euro
  • 25 Euro
  • 50 Euro
  • 100 Euro
  • 250 Euro
  • 500 Euro
  • 1.000 Euro

Bu nedenle kartın uygun fiyatlara satılmasının mümkün olduğu gibi oldukça yüksek meblağlar karşılığı bakiye sunması da mümkündür. Burada asıl cevap sizin kaç TL karşılığı Paykasa kart satın almak istediğinize göre değişecektir.

Paykasa ile Ne Yapabilirim?

Paykasa, Paykasa ödeme logosunun bulunduğu her türlü web sitesinde kullanıma uygun ve yasaldır. Paykasa’nın logosunun yer aldığı E-Ticaret siteleri, E-Oyun siteleri, Elektronik Bahis siteleri, Şans oyunları siteleri gibi birçok internet kaynağında alışveriş ve ödeme yapmanız mümkündür.

Yorum

Email adresiniz olabildiğince gizlidir.  

Paykasa Almak İçin Bizi Seçin

Güvenilir Paykasa Sitesi

Paykasa Almak İçin Bizi Seçin

Güvenilir Paykasa Bozdur

Paykasa Müşteri Hizmetleri

+90 554 146 90 90
info@paykasa.gen.tr