Genel12 Aralık 2019by Paykasa Satıcısı0Paykasa Kullanmak Yasal Mı?

Paykasa Kullanmak Yasal Mı?

Online ve güvenli ödeme yöntemlerinden biri olan Paykasa ile ödeme gerçekleştirmek istediğiniz hemen her alanda ödeme yapmak mümkün oluyor. Bu ödeme yöntemine haiz olanların bildiği gibi Paykasa bir sanal karttır ve fiziki bir kart olarak kullanılmamaktadır. Çoğunlukla internete güveni olmayan ve gerçek kredi kartı, hesap kartı gibi fiziki kartlarını kullanmaktan korkan kişiler tarafından kullanılır. Bu sanal karta bir anlamda E-pin de denilebilir.

Paykasa Legal Midir?

Paykasa İngiltere merkezli bir firmanın ürettiği, online sanal ödeme kartıdır. Tıpkı gerçek kartlar gibi 16 haneli olarak üretilen bu sanal kart sayesinde, E-ticaret işlemlerinden şans oyunlarına, internette var olan birçok alanda ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Paykasa yasal ya da değil diye adlandırılabilecek bir klasmana girmez. Zira bu kart tamamen sanaldır ve dünyanın her yerinde geçerlidir. ‘Paykasa legal mi?‘ şeklinde sorulan soruya verilecek tek cevap ise bu hizmeti nerede kullandığınız ile alakalıdır. Kartın kendisi legal olmakla beraber, kullanım alanının illegal olma durumu vardır. (BTK tarafından yasaklanmış bahis siteleri, yasa dışı ürün alım satımı ve benzeri her illegal oluşum için illegal olan oluşumun kendisidir.)

Türkiye’de Paykasa Kullanımı

Birçok insanın ‘Paykasa kullanmak Türkiye’de yasal mı?‘ gibi sorular sorduğunu biliyoruz. Paykasa yasal mı? Sorunsalını yaşayan tüm bireylerin bilmesi gereken, bu kart tipinin standart bir banka sanal kart tipinden farksız olduğudur. Burada bilinmesi gereken tek nokta ise Paykasa’nın gerçek banka hesabınız ile ilişkisinin olmaması. Yani bankanıza ait bir sanal kart direkt olarak özel hesabınız ile ilişkili olmasına rağmen, Paykasa tamamen bağımsız bir karttır ve E-pin formatında tek kullanımlık olan bu kart ile yalnızca satın aldığınız limitler dahilinde işlem yapabilirsiniz.

Paykasa Nerelerde Geçerlidir?

Tamamen sanal kart olması dolayısı ile standart hesap ve kredi kartlarının geçerli olduğu her alanda geçerlidir.

Paykasa’yı kullanabileceğiniz alanlara birkaç örnek vermek gerekirse;

  • E-ticaret siteleri
  • Şans oyunları siteleri
  • E-kitap siteleri
  • Online oyun

Formatında birçok online platformu örnek verebiliriz.

Paykasa Nasıl Satın Alınır?

Paykasa, birbirinden farklı olmak üzere 10 Euro ile 1.000 Euro arasında değişen tutarlara sahiptir. Paykasa bayilerinin satışları doğrultusunda, edineceğiniz 16 haneli Paykasa kartınıza ait tutarlar tercihinize göre 10, 15, 25, 50, 100, 250, 500 ve 1.000 Euro olmak üzere farklı sınıflarda değerlendirilir. Kendi belirleyeceğiniz tercihe göre bu sanal kartlardan birini satın alarak, satın almış olduğunuz sanal kart ile alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu makalemizde sizler için paykasa kullanmak yasal mı? Bundan bahsettik. Paykasa.gen.tr olarak Türkiye’nin en güvenilir Paykasa alış/satış sitesi olmayı sürdürüyoruz.

Yorum

Email adresiniz olabildiğince gizlidir.  

Paykasa Almak İçin Bizi Seçin

Güvenilir Paykasa Sitesi

Paykasa Almak İçin Bizi Seçin

Güvenilir Paykasa Bozdur

Paykasa Müşteri Hizmetleri

+90 554 146 90 90
info@paykasa.gen.tr